Հաղթանակ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայության դեմ
ՀՀ ԱՆ Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությունը հրաժարվել էր կարճել համատեղ սեփականության իրավունքով մեր վստահորդ Հ.Պ.-ին պատկանող գույքի վրա կիրառված արգելանքները: Արդյունքում մյուս սեականատիրոջ կողմից հայցադիմում էր ներկայացվել ՀՀ վարչական դատարան` Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությանը կատարողական վարույթները կարճելուն պարտավորեցնելու մասին: Տվյալ գործի շրջանակներում Հ.Պ.-ն ներգրավվել է երրորդ անձ, իսկ նրա շահերը դատարանում ներկայացրել են մեր գրասենյակի փաստաբաններ Արսեն Սարդարյանը և Էդգար Այվազյանը:
ՀՀ վարչական դատարանը, քննելով ներկայացված հայցը, 2025թ. նոյեմբերի 25-ին կայացված վճռով ամբողջությամբ բավարարել է այն և պարտավորեցրել Հարկադիր կատարումն ապահովող ծառայությանը` վերացնել կիրառված արգելանքները /վարչական գործ թիվ ՎԴ/5071/05/23/:
Շնորհակալ ենք դատավոր Անի Հարությունյանին` օրինակելի դատավարության անցկացման և արդարացի դատական ակտի կայացման համար:

Служба принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Армения отказалась снять ограничения, наложенные на имущество, находящееся в долевой собственности нашего доверителя Г.П. В результате другой совладелец подал иск в Административный суд Республики Армения с требованием обязать Службу принудительного исполнения прекратить исполнительные производства. В рамках данного дела Г.П. был привлечён в качестве третьего лица, а его интересы в суде представляли адвокаты нашего офиса Арсен Сардян и Эдгар Айвазян.
Рассмотрев представленный иск, Административный суд Республики Армения полностью удовлетворил его решением от 25 ноября 2025 года и обязал Службу принудительного исполнения снять наложенные ограничения (административное дело № ВД/5071/05/23).
Мы выражаем благодарность судье Ани Арутюнян за образцовое ведение процесса и вынесение справедливого судебного акта.