Ծանր հանցագործության մեջ մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվեց կալանքից
2024 թվականի դեկտեմբեր ամսին մեր գրասենյակ էր դիմել մեղադրյալ Շ.Ս.-ն՝ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում իր վերաբերյալ քննվող քրեական վարույթի շրջանակներում իր շահերի պաշտպանությունը ստանձնելու համար։
Նախքան մեր գրասենյակ դիմելը քրեական վարույթով Շ.Ս.-ին մեղադրանք էր ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով նախատեսված ծանր հանցագործության, այն է՝ մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից ապօրինի գործողության համար կաշառք ստանալու համար, իսկ նրա նկատմամբ ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ որպես խափանման միջոց էր կիրառվել կալանքը:
Քրեական վարույթով մեղադրյալի պաշտպանությունը մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի կողմից ստանձնելուց շուրջ 20 օր անց մեղադրյալի շահերի պաշտպանությանն ուղղված դատավարական գործողությունների և դատական ակտի բողոքարկման արդյունքում ՀՀ վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի որոշմամբ մեղադրյալի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառված կալանքը փոխվել է այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցությամբ:
Շնորհակալ ենք ՀՀ վերաքննիչ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Անի Մարտիրոսյանին՝ արդարացի դատական ակտ կայացնելու համար:

Наш клиент, обвиняемый в тяжком преступлении, освобожден из-под ареста
В декабре 2024 года в наше бюро обратился обвиняемый Ш.С., чтобы мы взяли на себя защиту его интересов в рамках уголовного дела, расследуемого Антикоррупционным комитетом Республики Армения.
До обращения в наше бюро Ш.С. было предъявлено обвинение в тяжком преступлении, предусмотренном пунктами 1 и 3 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса Республики Армения, а именно в получении взятки за незаконные действия группой должностных лиц. В отношении него Антикоррупционный суд Республики Армения применил арест в качестве меры пресечения.
Примерно через 20 дней после того, как адвокат нашего бюро Андраник Мнацаканян взялся за защиту обвиняемого, в результате процессуальных действий и обжалования судебного акта, направленных на защиту интересов обвиняемого, Апелляционный антикоррупционный суд Республики Армения принял решение заменить арест на сочетание альтернативных мер пресечения.
Благодарим судью Ани Мартиросян из Апелляционного антикоррупционного суда за вынесение справедливого судебного акта.