Ծանր հանցագործության մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվեց արգելանքից
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի վստահորդ Ա.Վ.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 290-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված ծանր հանցագործություն (առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր վճարելուց խուսափելը) ենթադրաբար կատարելու համար, ինչպես նաև որոշում էր կայացվել կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով դատարան ներկայացնելու համար նրան ձերբակալելու մասին:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավարության շնորհիվ ծանր հանցագործության մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվել է ձերբակալումից և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:

Наш клиент, неправомерно обвинённый в тяжком преступлении, освобождён из-под стражи
В рамках уголовного производства, инициированного Главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета Республики Армения, против доверителя нашего офиса, А.В., представляемого адвокатом Андраником Мнацаканяном, было возбуждено публичное уголовное преследование по пункту 2 части 3 статьи 290 Уголовного кодекса Республики Армения — за предполагаемое совершение тяжкого преступления (уклонение от уплаты налогов в особо крупном размере). Также было принято решение о его задержании для подачи ходатайства в суд об избрании меры пресечения в виде ареста.
Благодаря правильно выбранной стратегии защиты наш клиент, несправедливо обвинённый в тяжком преступлении, был освобождён из-под стражи, и в качестве меры пресечения ему была избрана подписка о невыезде.