Ծանր հանցագործության մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվեց արգելանքից
ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի վստահորդ Ա.Վ.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 290-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 2-րդ կետով նախատեսված ծանր հանցագործություն (առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր վճարելուց խուսափելը) ենթադրաբար կատարելու համար, ինչպես նաև որոշում էր կայացվել կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով դատարան ներկայացնելու համար նրան ձերբակալելու մասին:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավարության շնորհիվ ծանր հանցագործության մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվել է ձերբակալումից և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:

Our Client Wrongfully Accused of a Serious Crime Was Released from Detention
In a criminal proceeding initiated by the General Department for the Investigation of Economic Crimes and Smuggling of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, public criminal prosecution had been initiated against our office’s client, A.V., represented by attorney Andranik Mnatsakanyan, under Article 290, Part 3, Clause 2 of the Criminal Code of the Republic of Armenia — for the alleged commission of a serious crime (namely, large-scale tax evasion). A decision had also been made to detain him in order to petition the court to impose detention as a preventive measure.
Thanks to a correctly chosen defense strategy, our client, unjustly accused of a serious crime, was released from detention, and a travel ban was applied as a preventive measure instead.