Նախկինում հայտնել էինք ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանը մեր գրասենյակի կողմից ներկայացրած վերաքննիչ բողոքը բավարարել է և գործն ուղարկել նոր քննության: Եվ ահա, ՀՀ վարչական դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Տիգրան Սանթրոսյանի, նոր քննության արդյունքներով բավարարել է ՀՀ կադաստրի կոմիտեի դեմ մեր գրասենյակի փաստաբան Վահե Մնացականյանի ներկայացրած հայցը և արձանագրել, որ անկախ ՀՀ հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածի սահմանափակումների ցանկում լինելուց, հողամասի նկատմամբ Կադաստրի կոմիտեի սխալ պետական գրանցման հետևանքով խախտվել են մեր վստահորդների իրավունքները /վարչական գործ թիվ ՎԴ/5715/05/20/(տես` https://datalex.am:443/?app=AppCaseSearch&case_id=38562071809948441): Դատարանում մեր վստահորդների շահերը ներկայացրել են փաստաբաններ Վահե Մնացականյանը և Էդգար Այվազյանը:
Հաղթանակ ՀՀ վարչական դատարանում․ ՀՀ դատախազության հայցը մերժվեց հայցային վաղեմության հիմքով
Այսպես, Արարատի մարզի դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ ԷԼ ԷՍ ԷՅ իրավաբանական ընկերության վստահորդ Է.Տ.-ի կողմից…

Административный суд Республики Армения удовлетворил наш иск по результатам нового рассмотрения
Ранее мы сообщали, что Апелляционный административный суд РА удовлетворил апелляционную жалобу, поданную нашим офисом, и направил дело на новое рассмотрение. Теперь Административный суд Республики Армения под председательством судьи Тиграна Сантросяна по результатам нового рассмотрения удовлетворил иск, поданный нашим адвокатом Ваге Мнацаканяном против Комитета кадастра РА.
Суд постановил, что, несмотря на то что земельный участок включен в список ограничений, предусмотренных статьей 60 Земельного кодекса РА, вследствие неверной государственной регистрации со стороны Комитета кадастра были нарушены права наших доверителей (Административное дело № ВД/5715/05/20).