«Լոու Ընդ Սթրաթեջի Ըդվայսրս» և «Intcolaw Partners Shanghai»համագործակցության հուշագիր կնքեցին
Վերջերս, Հայաստանում իրավաբանական ծառայություններ մատուցող «Լոու Ընդ Սթրաթեջի Ըդվայսրս» ՍՊԸ-ն («ԷԼ ԷՍ ԷՅ» իրավաբանական ընկերությունը) և Չինաստանում իրավաբանական ծառայություններ մատուցող «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը քննարկումների արդյունքում կնքեցին համագործակցության հուշագիր, որի հիմնական նպատակն է՝ երկու երկրների՝ Հայաստանի և Չինաստանի հաճախորդներին տրամադրել բարձրորակ և արդյունավետ իրավաբանական աջակցություն՝ կապված մյուս երկրում առաջացած իրավաբանական հարցերի ու գործարքների հետ։
Այսպես «ԷԼ ԷՍ ԷՅ» ընկերությունը այսուհետ Չինաստանի հետ առնչվող իրավաբանական խնդիրներով իր հաճախորդներին առաջարկում է «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերության ծառայությունները:
«Intcolaw Partners Shanghai»-ն լիարժեք ծառայություններ մատուցող հեղինակավոր իրավաբանական ընկերություն է, որը գտնվում է Շանհայում` Չինաստանում, ինչպես նաև գրասենյակներ ունի Պեկինում և Հոնկոնգում: Ընկերության թիմը բաղկացած է ավելի քան 50 կայուն, պրոֆեսիոնալ, փորձառու և արդյունավետ փաստաբաններից, որոնց մեծ մասը համալրված է նաև կրկնակի կամ բազմակի մասնագիտական որակավորումներով՝ այդ թվում՝ որպես հավաստագրված հանրային հաշվապահներ, հարկային խորհրդատուներ, արժեթղթերի վերլուծաբաններ և արտոնագրված մասնագետներ:
«Intcolaw Partners Shanghai»-ի հիմնական գործունեության ոլորտներն են՝ տարբեր երկրներում առնչվող իրավաբանական ծառայությունները, կորպորատիվ և առևտրային իրավունքը, մտավոր սեփականությունը և միջազգային վեճերի կարգավորումը։
Ընկերությունը վարել է բազմաթիվ նշանակալի գործեր, որոնք ճանաչվել են ազգային և տարածաշրջանային իշխանությունների կողմից, այդ թվում՝
• «Մետաքսի ճանապարհի լավագույն 10 վեճերի կարգավորման գործերից մեկը» Չինաստանում
• «Մտավոր սեփականության դատական պաշտպանության 10 լավագույն գործերը»՝ Շանհայի վերաքննիչ դատարանի կողմից
• «Շանհայի լավագույն 10 հեղինակային իրավունքի գործերից մեկը»
• Հանգչժոուի միջազգային առևտրային դատարանում քննվող առաջին գործը
• «Չինաստանի լավագույն 10 պայմանագրային վեճերի գործերից մեկը» և այլն։
«Intcolaw Partners Shanghai» ընկերույունը հպարտ է սպասարկել բազմազան հաճախորդային բազա, այդ թվում՝ Չինաստանում գրանցված ընկերություններ, խոշոր արտասահմանյան ներդրումներով ձեռնարկություններ և պետական կորպորացիաներ: Նշանավոր հաճախորդներից են՝ HAIER, Clarivate, AON, Lutron, Fluke, Widex, Korn Consult, Solea AG և այլք։
Հիմնվելով «հաճախորդը առաջին հերթին» սկզբունքի վրա՝ «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը պարտավորվում է խորապես հասկանալ տնտեսության գործունեության և իրավական համակարգերի տրամաբանությունը՝ ապահովելու հաճախորդների համար հնարավոր առավելագույն օրինական շահերը, միաժամանակ խթանելով կայուն բիզնեսի զարգացում և սոցիալական համագործակցություն։
Միջազգային գործարքների և գլոբալ շարժունակության խթանման խորքային փորձով՝ «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը ակտիվորեն զարգացնում է ռազմավարական համագործակցություններ ամբողջ աշխարհում ճանաչված և վստահելի իրավաբանական ընկերությունների հետ՝ համատեղ արձագանքելու միջազգային հաճախորդների փոփոխվող կարիքներին և սպասումներին։
Համաձայնագրի շրջանակներում ընկերությունները փոխադարձ աջակցություն են ցուցաբերելու իրավաբանական հարցերում, հատկապես`
• Պայմանագրերից բխող ռիսկերի գնահատում Հայստանի և Չինաստանի ընկերություններ միջև
• Կոնտրագենտ ընկերությունների վճարունակության ստուգում
• Դատական պրոցեսների նախաձեռնման հեռանկարի վերլուծություն
• Դատական պրոցեսների վարում
• Ապրանքային նշանի գրամցում, մտավոր սեփականությանը առնչվող այլ ծառայություններ
• Քրեական գործերով տուժող ընկերությունների շահերի ներկայացուցչություն
•  Այլ իրավաբանական ծառայությունների մատուցում։
Վստահ ենք, որ այս համագործակցությունը կարող է շատ օգտակար և արդյունավետ գործիք հանդիսանալ հայ-չինական առևտրաշրջանառության աճի պայմաններում։ Այն կարևոր քայլ է՝ էապես նվազեցնելու գործարարների առջև կանգնած իրավաբանական բարդություններն ու ռիսկերը։

“Law and Strategy Advisors” and “Intcolaw Partners Shanghai” Signed a Cooperation Memorandum
Recently, “Law and Strategy Advisors” LLC, short: “LSA” Law Firm, which provides legal services in Armenia, and “Intcolaw Partners Shanghai,” which provides legal services in China, signed a cooperation memorandum following a series of discussions. The primary aim of the cooperation is to provide high-quality and efficient legal support to clients in Armenia and China in relation to legal issues and transactions.
Thus, “LSA” law firm from now on offers its clients the services of “Intcolaw Partners Shanghai” company for legal issues related to China.
“Intcolaw Partners Shanghai” is a reputable full-service law firm based in Shanghai, China, with offices in Beijing and Hong Kong, distinguished by a team of over 50 stable, professional, and highly efficient lawyers. Many of its practitioners also hold dual or multiple qualifications as CPAs, tax advisors, securities analysts, and patent agents.
Intcolaw’s core practice areas include cross-border legal services, corporate and commercial law, intellectual property, and international dispute resolution. The firm has handled numerous landmark cases that have been recognized by national and regional authorities, including:
•One of the “Top 10 Belt and Road Dispute Resolution Cases” in China;
•“Top 10 Judicial IP Protection Cases” by the Shanghai High People’s Court;
•“Top 10 Copyright Cases in Shanghai”; •The first case before the Hangzhou International Commercial Court;
•One of China’s “Top 10 Contract Dispute Cases”,etc.
Intcolaw is proud to serve a diverse client base, including listed companies in China, major foreign-invested enterprises, and state-owned corporations. Notable clients include HAIER, Clarivate, AON, Lutron, Fluke, Widex, Korn Consult, Solea AG, among others.
Guided by its fundamental principle of putting the client first, Intcolaw is committed to understanding the underlying logic of economic operations and legal systems, enabling the firm to secure the maximum lawful benefits for its clients while promoting sustainable business development and social cooperation.
With deep expertise in facilitating cross-border transactions and global mobility, Intcolaw actively pursues strategic collaborations with distinguished and reliable law firms worldwide to jointly meet the evolving needs and expectations of international clients.
Under the memorandum, the two firms will provide mutual support in legal matters, particularly in:
• Risk assessment arising from contracts between Armenian and Chinese companies
• Checking the solvency of counterparty companies
• Legal analysis of potential litigation
• Representation in court proceedings
• Trademark registration, other intellectual property related services
• Legal representation of victim companies in criminal cases, and more
• Provision of other legal services
We are confident that this cooperation will become a useful and efficient tool in the context of growing Armenian-Chinese trade relations. It is an important step toward significantly reducing the legal complexities and risks faced by entrepreneurs.