«Լոու Ընդ Սթրաթեջի Ըդվայսրս» և «Intcolaw Partners Shanghai»համագործակցության հուշագիր կնքեցին
Վերջերս, Հայաստանում իրավաբանական ծառայություններ մատուցող «Լոու Ընդ Սթրաթեջի Ըդվայսրս» ՍՊԸ-ն («ԷԼ ԷՍ ԷՅ» իրավաբանական ընկերությունը) և Չինաստանում իրավաբանական ծառայություններ մատուցող «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը քննարկումների արդյունքում կնքեցին համագործակցության հուշագիր, որի հիմնական նպատակն է՝ երկու երկրների՝ Հայաստանի և Չինաստանի հաճախորդներին տրամադրել բարձրորակ և արդյունավետ իրավաբանական աջակցություն՝ կապված մյուս երկրում առաջացած իրավաբանական հարցերի ու գործարքների հետ։
Այսպես «ԷԼ ԷՍ ԷՅ» ընկերությունը այսուհետ Չինաստանի հետ առնչվող իրավաբանական խնդիրներով իր հաճախորդներին առաջարկում է «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերության ծառայությունները:
«Intcolaw Partners Shanghai»-ն լիարժեք ծառայություններ մատուցող հեղինակավոր իրավաբանական ընկերություն է, որը գտնվում է Շանհայում` Չինաստանում, ինչպես նաև գրասենյակներ ունի Պեկինում և Հոնկոնգում: Ընկերության թիմը բաղկացած է ավելի քան 50 կայուն, պրոֆեսիոնալ, փորձառու և արդյունավետ փաստաբաններից, որոնց մեծ մասը համալրված է նաև կրկնակի կամ բազմակի մասնագիտական որակավորումներով՝ այդ թվում՝ որպես հավաստագրված հանրային հաշվապահներ, հարկային խորհրդատուներ, արժեթղթերի վերլուծաբաններ և արտոնագրված մասնագետներ:
«Intcolaw Partners Shanghai»-ի հիմնական գործունեության ոլորտներն են՝ տարբեր երկրներում առնչվող իրավաբանական ծառայությունները, կորպորատիվ և առևտրային իրավունքը, մտավոր սեփականությունը և միջազգային վեճերի կարգավորումը։
Ընկերությունը վարել է բազմաթիվ նշանակալի գործեր, որոնք ճանաչվել են ազգային և տարածաշրջանային իշխանությունների կողմից, այդ թվում՝
• «Մետաքսի ճանապարհի լավագույն 10 վեճերի կարգավորման գործերից մեկը» Չինաստանում
• «Մտավոր սեփականության դատական պաշտպանության 10 լավագույն գործերը»՝ Շանհայի վերաքննիչ դատարանի կողմից
• «Շանհայի լավագույն 10 հեղինակային իրավունքի գործերից մեկը»
• Հանգչժոուի միջազգային առևտրային դատարանում քննվող առաջին գործը
• «Չինաստանի լավագույն 10 պայմանագրային վեճերի գործերից մեկը» և այլն։
«Intcolaw Partners Shanghai» ընկերույունը հպարտ է սպասարկել բազմազան հաճախորդային բազա, այդ թվում՝ Չինաստանում գրանցված ընկերություններ, խոշոր արտասահմանյան ներդրումներով ձեռնարկություններ և պետական կորպորացիաներ: Նշանավոր հաճախորդներից են՝ HAIER, Clarivate, AON, Lutron, Fluke, Widex, Korn Consult, Solea AG և այլք։
Հիմնվելով «հաճախորդը առաջին հերթին» սկզբունքի վրա՝ «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը պարտավորվում է խորապես հասկանալ տնտեսության գործունեության և իրավական համակարգերի տրամաբանությունը՝ ապահովելու հաճախորդների համար հնարավոր առավելագույն օրինական շահերը, միաժամանակ խթանելով կայուն բիզնեսի զարգացում և սոցիալական համագործակցություն։
Միջազգային գործարքների և գլոբալ շարժունակության խթանման խորքային փորձով՝ «Intcolaw Partners Shanghai» ընկերությունը ակտիվորեն զարգացնում է ռազմավարական համագործակցություններ ամբողջ աշխարհում ճանաչված և վստահելի իրավաբանական ընկերությունների հետ՝ համատեղ արձագանքելու միջազգային հաճախորդների փոփոխվող կարիքներին և սպասումներին։
Համաձայնագրի շրջանակներում ընկերությունները փոխադարձ աջակցություն են ցուցաբերելու իրավաբանական հարցերում, հատկապես`
• Պայմանագրերից բխող ռիսկերի գնահատում Հայստանի և Չինաստանի ընկերություններ միջև
• Կոնտրագենտ ընկերությունների վճարունակության ստուգում
• Դատական պրոցեսների նախաձեռնման հեռանկարի վերլուծություն
• Դատական պրոցեսների վարում
• Ապրանքային նշանի գրամցում, մտավոր սեփականությանը առնչվող այլ ծառայություններ
• Քրեական գործերով տուժող ընկերությունների շահերի ներկայացուցչություն
•  Այլ իրավաբանական ծառայությունների մատուցում։
Վստահ ենք, որ այս համագործակցությունը կարող է շատ օգտակար և արդյունավետ գործիք հանդիսանալ հայ-չինական առևտրաշրջանառության աճի պայմաններում։ Այն կարևոր քայլ է՝ էապես նվազեցնելու գործարարների առջև կանգնած իրավաբանական բարդություններն ու ռիսկերը։

Недавно компания «ЛОУ ЭНД СТРАТЕТЖИ ЭДВАЙСЕРС» ООО («ЭЛ ЭС ЭЙ» юридическая фирма), предоставляющая юридические услуги в Армении, и юридическая компания “Intcolaw Partners Shanghai”, работающая в Китае, подписали меморандум о взаимопонимании по итогам проведённых переговоров. Основная цель соглашения — обеспечить качественную и эффективную юридическую поддержку клиентам из Армении и Китая по вопросам, возникающим в юрисдикции другой страны.
Таким образом, юридическая фирма “ЭЛ ЭС ЭЙ” отныне будет предлагать своим клиентам услуги Intcolaw Partners Shanghai по всем вопросам, связанным с Китаем.
Intcolaw Partners Shanghai — авторитетная юридическая фирма поставщик полного спектра услуг со штаб-квартирой в Шанхае и представительствами в Пекине и Гонконге. Команда компании насчитывает более 50 стабильных, профессиональных, опытных и высокоэффективных юристов, большинство из которых обладают также несколькими профессиональными квалификациями — в том числе, сертифицированных бухгалтеров, налоговых консультантов, аналитиков по ценным бумагам и лицензированных специалистов.
Основные направления практики компании включают трансграничные юридические услуги, корпоративное и коммерческое право, интеллектуальную собственность и международное разрешение споров. Компания вела ряд знаковых дел, признанных на национальном и региональном уровнях, в том числе:
- Одно из “10 лучших дел по разрешению споров в рамках инициативы Один пояс — один путь” в Китае
- Одно из “10 лучших дел по судебной защите интеллектуальной собственности” — по версии Высшего народного суда Шанхая
- Одно из “10 лучших дел по авторским правам” в Шанхае
- Первое дело в Международном коммерческом суде Ханчжоу
- Одно из “10 лучших дел по договорным спорам” в Китае и др.
Intcolaw Partners Shanghai известна своим разнообразным клиентским портфелем, включающим китайские публичные компании, крупные предприятия с иностранными инвестициями и государственные корпорации. Среди известных клиентов: HAIER, Clarivate, AON, Lutron, Fluke, Widex, Korn Consult, Solea AG и другие.
Ориентируясь на принцип «клиент прежде всего», Intcolaw стремится глубоко понять логику экономических процессов и правовых систем, чтобы обеспечить клиентам максимальные законные преимущества, способствуя при этом устойчивому бизнес-развитию и социальному сотрудничеству.
Обладая глубокой экспертизой в трансграничных сделках и международной мобильности, Intcolaw активно развивает стратегическое сотрудничество с признанными и надёжными юридическими фирмами по всему миру, чтобы совместно отвечать на меняющиеся потребности и ожидания международных клиентов.
В рамках соглашения компании будут оказывать взаимную поддержку в юридических вопросах, в частности:
- Оценка рисков, возникающих в связи с контрактами между армянскими и китайскими компаниями
- Проверка платёжеспособности контрагентов
- Анализ перспектив судебного разбирательства
- Представительство в судебных процессах
- Регистрация товарных знаков и другие услуги, связанные с интеллектуальной собственностью
- Представление интересов пострадавших компаний по уголовным делам
- Предоставление других юридических услуг.
Мы уверены, что данное сотрудничество станет полезным и эффективным инструментом на фоне растущего армяно-китайского товарооборота. Это важный шаг к снижению юридических рисков и сложностей, с которыми сталкиваются предприниматели.