Հերթական դատական հաղթանակը՝ հօգուտ մեր վստահորդների
ՀՀ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը (դատավոր՝ Սամվել Բաբայան) մերժեց մեր վստահորդներ Տ.Պ-ի և Ա.Պ-ի դեմ ներկայացված հայցը՝ ձեռքբերման վաղեմության ուժով սեփականության իրավունքը ճանաչելու պահանջի մասին։
Բարձր ենք գնահատում դատավորի՝ դատավարությունը վարելու արհեստավարժությունը, դատական ակտը հիմնավորելու և պատճառաբանելու ցուցաբերած մոտեցումը։
Այս հաջողությունը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ ճիշտ և արհեստավարժ իրավական պաշտպանությունը կարող է կանխել անհիմն պահանջները և պաշտպանել մեր վստահորդների իրավունքներն ու օրինական շահերը։

Home / Blog / Civil case / Another Court Victory in Favor of…
The Civil Court of First Instance of Yerevan, Republic of Armenia (Judge Samvel Babayan) rejected the lawsuit filed against our clients T.P. and A.P. seeking the recognition of ownership rights by virtue of acquisitive prescription.
We highly appreciate the judge’s professionalism in conducting the trial and his approach to substantiating and justifying the judicial act.
This success once again proved that proper and professional legal protection can prevent unfounded claims and protect the rights and legitimate interests of our clients.