Փաստաբաններ Տաթևիկ Մալխասյանի և Արսեն Սարդարյանի գրագետ և մանրակրկիտ աշխատանքի շնորհիվ ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը անվավեր ճանաչեց 01.03.2021 թվականին /երկրորդ փուլ մարտի 15-ին/ տեղի ունեցած «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության արդյունքները: Որպես հետևանք անվավեր ճանաչեց «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալասարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության արդյուքնները հաստատելու մասին» ՀՀ Կառավարության 03.05.2021 թվականի թիվ 703-Ա որոշումը:
Քաղաքացիական գործ
Հլս 20, 2026
Աշխատողի իրավունքների խախտման համար գործատուն կվճարի ավելի քան 10.000.000 ՀՀ դրամ
Դեռևս 2024թ. օգոստոս ամսում մեր վստահորդը ազատվել էր աշխատանքից, քանի որ գործատուի կողմից միակողմանի լուծվել էր նրա հետ կնքված աշխատանքային…

Thanks to the competent and meticulous work of lawyers Tatevik Malkhasyan and Arsen Sardaryan, the RA Civil Court of Appeals declared null and void the results of the rector’s election of the “National Polytechnic University of Armenia” foundation, which took place on March 1, 2021 (second round on March 15). As a consequence, the court also invalidated RA Government Decision No. 703-A of May 3, 2021, which had confirmed the election results of the rector of the “National Polytechnic University of Armenia” foundation.
Civil case
JUL 20, 2026
Employer to Pay More Than AMD 10,000,000 for Violating Employee Rights
Back in August 2024, our client was dismissed from employment after the employer unilaterally terminated the employment agreement concluded with the…