Home / Blog / Քաղաքացիական գործ / ՀՀ գլխավոր դատախազության ներկայացրած հայցադիմումը մերժվեց
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել մեր վստահորդի դեմ` 2012թ. տեղի ունեցած աճուրդն անվավեր ճանաչելու և անվավերության հետևանքներ կիրառելու մասին /քաղաքացիական գործ թիվ ՀԿԴ/0174/02/25/: Մեր գրասենյակի փաստաբաններ Էդգար Այվազյանի և Նահապետ Սուքիասյանի կողմից ներկայացվել է հայցային վաղեմություն կիրառելու վերաբերյալ միջնորդություն` հիմնավորելով, որ դատախազությունը հայցադիմումը ներկայացնելուց տարիներ առաջ էր պարտավոր տեղեկացված լինել ներկայացված փաստերի մասին: ՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանը 2025թ. հոկտեմբերի 28-ի վճռով բավարարել է ներկայացված միջնորդությունը և ամբողջությամբ մերժել է ՀՀ գլխավոր դատախազության հայցը` հայցային վաղեմություն կիրառելու հիմքով:
Շնորհակալ ենք դատավոր Ռուդոլֆ Ավագյանին մրցակցային դատավարության ապահովման և արդար դատական ակտի կայացման համար:
Ն
Նահապետ Սուքիասյան
Կորպորատիվ բաժնի ղեկավար
Նահապետ Սուքիասյանը «Էլ Էս Էյ» իրավաբանական ընկերության կորպորատիվ բաժնի ղեկավարն է: Նա մասնագիտացած է բիզնես, ֆինանսական, ներդրումային, հարկային, մաքսային տեխնոլոգիական, կրիպտոակտիվների, մտավոր սեփականության, ընդերքի, ավիացիոն, առողջապահական և միջազգային մասնավոր իրավունքի ոլորտներում: Նրա փորձառությունը ներառում է ֆինանսական և կոմերցիոն գործարքների կառավարումը,…

Иск, поданный Генеральной прокуратурой Республики Армения, отклонён
Генеральная прокуратура Республики Армения подала иск против нашего доверителя с требованием признать недействительным аукцион, состоявшийся в 2012 году, и применить последствия недействительности (гражданское дело № ХКД/0174/02/25).
Адвокаты нашего офиса Эдгар Айвазян и Наапет Сукиасян подали ходатайство о применении исковой давности, обосновав, что прокуратура должна была быть осведомлена о представленных фактах задолго до подачи иска.
Антикоррупционный суд Республики Армения решением от 28 октября 2025 года удовлетворил поданное ходатайство и полностью отклонил иск Генеральной прокуратуры по основанию истечения срока исковой давности.
Мы выражаем благодарность судье Рудольфу Авагяну за обеспечение состязательности судебного процесса и вынесение справедливого судебного акта.