Home / Blog / Քաղաքացիական գործ / Դատարանը որոշեց վտարել մեր վստահորդի հողամասն…
Կոտայքի մարզի բնակիչը հայցադիմում էր ներկայացրել մեր վստահորդ Է.Տ.-ի դեմ` ձեռքբերման վաղեմության հիմքով սեփականության իրավունքի ճանաչման պահանջով: Է.Տ.-ի շահերի պաշտպանությունն ստանձնել է մեր գրասենյակի փաստաբան Էդգար Այվազյանը, ում կողմից ներկայացվել է հակընդդեմ հայցադիմում` մեր վստահորդի հողամասն ապօրինի զավթած անձանց այդտեղից վտարելու պահանջի մասին:
Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, քննելով ներկայացված հայցադիմումը, 2025թ. նոյեմբերի 4-ին կայացված վճռով մերժել է մեր վսըահորդի դեմ ներկայացված հայցը` միաժամանակ որոշելով վտարել հողամասն ապօրինի տիրապետող անձանց /քաղաքացիական գործ թիվ ԿԴ/0313/02/24/:
Շնորհակալ ենք դատավոր Անահիտ Անտոնյանին` մրցակցային դատավարության անցկացումն ապահովելու և պատճառաբանված դատական ակտի կայացման համար:

Суд принял решение выселить лиц, незаконно владеющих земельным участком нашего доверителя
Житель Котайкской области подал иск против нашего доверителя Э.Т. с требованием признать право собственности на основании приобретательной давности. Адвокат нашего офиса Эдгар Айвазян, представляющий интересы Э.Т., подал встречный иск с требованием выселить лиц, незаконно захвативших земельный участок нашего доверителя.
Рассмотрев представленные иски, Суд общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области решением от 4 ноября 2025 года отклонил иск, поданный против нашего доверителя, и одновременно постановил выселить лиц, незаконно владеющих земельным участком (гражданское дело № КД/0313/02/24).
Мы выражаем благодарность судье Анахит Антонян за обеспечение состязательности процесса и вынесение мотивированного судебного акта.