Մեր վստահորդ Ա.Ղ.-ին 24.01.2024թ.-ին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության բարձրաստիճան պաշտոնյանների կողմից պաշտոնեական չարաշահումներ կատարելու միջոցով Սիներջի ընկերությանը մրցույթում հաղթող ճանաչելու ենթադրյալ հանացագործության համար: (Քրեական գործ թիվ 58220723)
Փաստաբաններ Էդգար Այվազյանը և Արսեն Սարդարյանը շնորհակալություն են հայտնում գործը քննող քննիչներին և հսկող դատախազին, իրենց փաստարկները ունկնդրելու և արդյունքում արդարացի ակտ կայացնելու համար, որով մեր վստահորդ Ա.Ղ.-ն նախաքննության փուլում ճանաչվեց անպարտ և արդարացվեց:

Our client A.G. was charged on 24.01.2024 with the alleged crime of helping Synergy company to be recognized as the winner of a tender through the abuse of office by high-ranking officials of the RA Ministry of Economy. (Criminal case No. 58220723)
Lawyers Edgar Ayvazyan and Arsen Sardaryan express their gratitude to the investigator and the supervising prosecutor for listening to their arguments and as a result, rendering a fair act by which our client A.G. was found not guilty and acquitted at the pre-trial stage.