Մեր վստահորդ Ա.Ղ.-ին 24.01.2024թ.-ին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարության բարձրաստիճան պաշտոնյանների կողմից պաշտոնեական չարաշահումներ կատարելու միջոցով Սիներջի ընկերությանը մրցույթում հաղթող ճանաչելու ենթադրյալ հանացագործության համար: (Քրեական գործ թիվ 58220723)
Փաստաբաններ Էդգար Այվազյանը և Արսեն Սարդարյանը շնորհակալություն են հայտնում գործը քննող քննիչներին և հսկող դատախազին, իրենց փաստարկները ունկնդրելու և արդյունքում արդարացի ակտ կայացնելու համար, որով մեր վստահորդ Ա.Ղ.-ն նախաքննության փուլում ճանաչվեց անպարտ և արդարացվեց:

Нашему доверителю А.Г. 24.01.2024 г. было предъявлено обвинение в предполагаемом преступлении – помощи компании Synergy в признании ее победителем тендера путем злоупотребления должностными полномочиями высокопоставленными чиновниками Министерства экономики РА. (Уголовное дело № 58220723)
Адвокаты Эдгар Айвазян и Арсен Сардарян выражают благодарность следователю и курирующему прокурору за внимательное рассмотрение их аргументов и в результате вынесение справедливого акта, которым наш доверитель А.Г. был признан невиновным и оправдан на стадии предварительного следствия.