LSA փաստաբանական գրասենյակը իր հերթական հաղթանակը գրանցեց: Փաստաբաններ Արսեն Սարդարյանի և Էդգար Այվազյանի վաստահորդ Իրանի քաղաքացի Ֆ.Գ.-ի նկատմամբ ապօրինի սահմանահատման փորձի և կեղծ փաստաթուղթ օգտագործելու համար հարուցված քրեական հետապնդումը դադարեցվեց, նշված հանցանքը նրա կողմից կատարծ չլինլու հիմքով:
Շնորհակալություն ենք հայտնում գործը քննած քննիչին և հսկող դատախազին պաշտպանական կողմի փաստարկները հաշվի առնելու և օբյեկտիվ որոշում կայացնելու համար:
Հիշեցնենք, որ այս գործով վարույթ իրականացնող մարմինը ամիսներ առաջ Ֆ.Գ.-ի նկատմամբ միջնորդել էր կալանավորում խափանման միջոց կիրառել, սակայն դատավոր Մարտին Արզումանյանը բավարարել էր պաշտապանների միջնորդությունը և կալանքի փոխարեն վարչական հսկողության տակ վերցրել Ֆ.Գ.: Այսպիսով ի շնորհիվ դատավոր Մարտին Արզումանյանի օբյեկտիվ և մարդասիրական որոշման անմեղ անձը կալանքի տակ չհայտնվեց:

Прекращение по основанию оправдания
Юридическая фирма LSA одержала очередную победу! Уголовное преследование, возбужденное в отношении гражданина Ирана Ф.Г., клиента адвокатов Арсена Сардаряна и Эдгара Айвазяна, за попытку незаконного пересечения границы и использование поддельных документов, прекращено, поскольку указанное преступление им не совершено.
Мы выражаем благодарность следователю и надзирающему прокурору за учет доводов защиты и вынесение объективного решения.
Напомним, что по этому делу орган, осуществляющий производство, месяцы назад ходатайствовал о применении к Ф.Г. меры пресечения в виде ареста, однако судья Мартин Арзуманян удовлетворил ходатайство защитников и вместо ареста взял Ф.Г. под административный надзор. Таким образом, благодаря объективному и гуманному решению судьи Мартина Арзуманяна, невиновное лицо не было заключено под стражу.