Ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող մեր վստահորդ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն
• Ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող մեր վստահորդ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի վստահորդ Բ.Բ.-ին 2024 թվականի հոկտեմբերի 11-ին մեղադրանք է ներկայացվել 3 դրվագ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված ծանր, ինչպես նաև ՀՀ քրեական օրենսգրքի 447-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված միջին ծանրության հանցագործությունների, այն է՝ պաշտոնատար անձի կողմից հովանավորչության համար կաշառք ստանալու և պաշտոնատար անձի կողմից շենքի կամ շինության ինքնակամ կառուցումը կասեցնելու միջոց չձեռնարկելու համար:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավորության և նախաքննություն իրականացրած ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի ցուցաբերած օբյեկտիվ մոտեցման շնորհիվ մեղադրյալ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն:

In Relation to Our Client B.B., Who Is Accused of Committing Serious Crimes, a Combination of Alternative Preventive Measures Was Applied.
• In Relation to Our Client B.B., Who Is Accused of Committing Serious Crimes, a Combination of Alternative Preventive Measures Was Applied.
In the criminal case initiated by the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia, Andranik Mnatsakanyan, a lawyer from our firm, represented the client B.B., who on October 11, 2024, was charged with three counts of serious crimes under point 3 of part 2 of Article 435 of the Criminal Code of the Republic of Armenia, as well as medium-gravity crimes under part 1 of Article 447 of the Criminal Code of the Republic of Armenia, namely: receiving a bribe by an official for patronage and failure to take measures to halt the unauthorized construction of a building or structure.
Thanks to the properly chosen defense strategy and the objective approach of the investigator from the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia conducting the preliminary investigation, a combination of alternative preventive measures was applied to the accused B.B.