Ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող մեր վստահորդ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն
• Ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող մեր վստահորդ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի վստահորդ Բ.Բ.-ին 2024 թվականի հոկտեմբերի 11-ին մեղադրանք է ներկայացվել 3 դրվագ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված ծանր, ինչպես նաև ՀՀ քրեական օրենսգրքի 447-րդ հոդվածի 1-ին մասով նախատեսված միջին ծանրության հանցագործությունների, այն է՝ պաշտոնատար անձի կողմից հովանավորչության համար կաշառք ստանալու և պաշտոնատար անձի կողմից շենքի կամ շինության ինքնակամ կառուցումը կասեցնելու միջոց չձեռնարկելու համար:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավորության և նախաքննություն իրականացրած ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեի քննիչի ցուցաբերած օբյեկտիվ մոտեցման շնորհիվ մեղադրյալ Բ.Բ.-ի նկատմամբ կիրառվեց այլընտրանքային խափանման միջոցների համակցություն:

В отношении нашего подзащитного Б.Б., обвиняемого в совершении тяжких преступлений, была применена комбинация альтернативных мер пресечения.
• В отношении нашего подзащитного Б.Б., обвиняемого в совершении тяжких преступлений, была применена комбинация альтернативных мер пресечения.
По уголовному делу, возбужденному в Антикоррупционном комитете Республики Армения, адвокат нашей конторы Андраник Мнацаканян представлял интересы подзащитного Б.Б., которому 11 октября 2024 года было предъявлено обвинение по 3 эпизодам тяжких преступлений, предусмотренных пунктом 3 части 2 статьи 435 Уголовного кодекса Республики Армения, а также по преступлениям средней тяжести, предусмотренным частью 1 статьи 447 Уголовного кодекса Республики Армения, а именно: получение взятки должностным лицом за покровительство и непринятие мер по приостановке самовольного строительства здания или сооружения.
Благодаря правильно выбранной тактике защиты и объективному подходу следователя Антикоррупционного комитета Республики Армения, проводившего предварительное расследование, в отношении обвиняемого Б.Б. была применена комбинация альтернативных мер пресечения.