ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբաններ Անդրանիկ Մնացականյանի և Էդգար Այվազյանի վստահորդ Ե.Բ.-ին մեղադրանք էր ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 435-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով նախատեսված առանձնապես ծանր հանցագործության, այն է՝ մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու համար:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավարության, նախաքննություն իրականացրած քննիչի և հսկողություն իրականացնող դատախազի ցուցաբերած օբյեկտիվ մոտեցման շնորհիվ մեղադրյալի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կիրառված կալանքը վերացվել է և որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:
Գործ
Քրեական գործ
Հնս 25, 2026
Իրավաբանական անձի բանկային հաշվի միջոցների արգելադրումը որպես բանկային հաշվի «սառեցում» կամ «արգելափակում» դիտարկելն անօրինական է. դատախազությունը բավարարել է պաշտպանի բողոքը
Քննչական պրակտիկայում հաճախ հանդիպում են դեպքեր, երբ քրեական վարույթի շրջանակում որոշում է կայացվում իրավաբանական անձի բանկային հաշիվներում առկա…

In a criminal proceeding initiated by the Anti-Corruption Committee of the Republic of Armenia, the client of our office’s attorneys Andranik Mnatsakanyan and Edgar Ayvazyan, E.B., was charged under Article 435, Part 3, Point 3 of the RA Criminal Code for a particularly grave crime, namely receiving a particularly large bribe by a group of officials.
Thanks to the correctly chosen defense strategy and the objective approach demonstrated by the investigator conducting the preliminary investigation and the supervising prosecutor, the detention applied as a preventive measure against the accused was lifted, and a restriction on leaving the country was imposed as a preventive measure.