ՀՀ ՊԵԿ ՀԱՐԿԱՅԻՆ ԵՎ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԲՈՂՈՔԱՐԿՄԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԸ ԲԱՎԱՐԱՐԵՑ ՄԵՐ ԲՈՂՈՔԸ
ՀՀ ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովը բավարարեց մեր բողոքը, տնտեսվարող սուբյեկտն ազատվեց ավելի քան 7.000.000 ՀՀ դրամի չափով տուգանք վճարելու պարտավորությունից
ՀՀ ՊԵԿ հարկ վճարողների ընթացիկ հսկողության հարկային տեսչություն-վարչության պետի 25.12.2024թ. հանձնարարագրի հիման վրա հիշյալ Տեսչության կողմից ուսումնասիրություններ են իրականացվել «Գոռ-83» ՍՊ ընկերությունում, որի արդյունքում 14.03.2025թ. Տեսչության կողմից ընկերությանն առաջադրվել է 7.229.842 ՀՀ դրամի չափով տուգանք:
«ԷԼ ԷՍ ԷՅ» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբան Գուրգեն Ներսիսյանի կողմից ՀՀ ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովին ներկայացված բողոքի քննարկման արդյունքում Հանձնաժողովի 29.05.2025թ. որոշմամբ բողոքը բավարարվել է` ազատելով տնտեսվարող սուբյեկտին ավելի քան 7.000.000 ՀՀ դրամի չափով տուգանքը վճարելու պարտավորությունից:

The Appeals Commission of the Tax and Customs Authorities of the RA State Revenue Committee (SRC) satisfied our complaint, and the economic operator was released from the obligation to pay a fine exceeding AMD 7,000,000.
Based on the instruction issued on 25.12.2024 by the head of the Taxpayer Current Control Tax Inspectorate-Department of the RA SRC, an audit was conducted by the said Inspectorate at “Gor-83” LLC. As a result, on 14.03.2025, the Inspectorate imposed a fine of AMD 7,229,842 on the company.
Following the appeal submitted to the Appeals Commission by attorney Gurgen Nersisyan from the LSA Law Office, the Commission, by its decision dated 29.05.2025, satisfied the complaint, thereby releasing the economic operator from the obligation to pay the fine of over AMD 7,000,000.