«LSA»-Ի ՓԱՍՏԱԲԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՄԱՆԹԱՇՅԱՆՑ ԳՈՐԾԱՐԱՐՆԵՐԻ ԱԿՈՒՄԲԻ ԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ` «ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՎԱՐՉԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ, ՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՊՐԱԿՏԻԿԱ, ԴԱՏԱՎԱՐԱԿԱՆ ԲԻՐՏ ԳՈՐԾԻՔԱԿԱԶՄԻ ԿԻՐԱՌՈՒՄ» ԵՎ ԱՅԼ ԹԵՄԱՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ
• Իրադարձություն
• «LSA»-Ի ՓԱՍՏԱԲԱՆՆԵՐԻ ԵՎ ՄԱՆԹԱՇՅԱՆՑ ԳՈՐԾԱՐԱՐՆԵՐԻ ԱԿՈՒՄԲԻ ԱՆԴԱՄՆԵՐԻ ՀԱՆԴԻՊՈՒՄ-ՔՆՆԱՐԿՈՒՄ` «ՀԱՐԿԱՅԻՆ ՎԱՐՉԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ, ՏԵՍՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ՊՐԱԿՏԻԿԱ, ԴԱՏԱՎԱՐԱԿԱՆ ԲԻՐՏ ԳՈՐԾԻՔԱԿԱԶՄԻ ԿԻՐԱՌՈՒՄ» ԵՎ ԱՅԼ ԹԵՄԱՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ
Օրենքի իմացությունը, օրենքի պրակտիկ կիրառության և վարչական մարմինների մոտեցումների մասին տեղեկացվածությունը հանդիսանում է գործարար հաջողության հիմնական գրավականներից մեկը:
Հենց վերոհիշյալ նպատակով վերջերս «LSA» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբանների կողմից «Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի անդամների համար կազմակերպվել էր իրավաբանական դասընթաց, որի շրջանակում քննարկվել էին մի շարք թեմաներ, մասնավորապես գործարարի կողմից կնքվող պայմանագրերի ռիսկերի ճիշտ գնահատման եվ նվազեցման (ներդրումային, աշխատանքային եվ այլ հաճախ հանդիպող պայմանագրերի օրինակներով), հարկային ստուգման տեսքով հարկային վարչարարության, օրենսդրության և դրա պրակտիկ կիրառության, հարկային ենթադրյալ իրավախախտումների արհեստական քրեականացման, վերջերս հաճախակի դարձած քրեադատավարական բիրտ գործիքակազմի կիրառման, բարեխիղճ մրցակցային շուկայի ապահովման գործում մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի դերի եվ  հանձնաժողովի պաշտպանությանը դիմելու հնարավորությունների ու հեռանկարների, վարչական մարմինների կայացրած ակտերի բողոքարկման դատական պրակտիկայի, բիզնես գործունեության ընթացքում արտադրական անվտանգության, սանիտարահիգիենիկ, հրշեջ անվտանգության կանոնների խախտման հետևանքով առաջացող վարչական, քաղաքացիական եվ քրեական բնույթի ռիսկերի վերաբերյալ։
Տեղում քննարկվել են նաև գործարարների բարձրացրած ու մտահոգող հարցերը:
Գործարար հատվածի բիզնես հաջողությունները, նրանց գործունեության կազմակերպման ու արդյունավետության մակարդակի անդադար աճը ձեռքբերում է ոչ միայն գործարարի, այլև պետության ու բոլորիս համար, հետևաբար մեր գիտելիքներով և օրենսդրության պրակտիկ կիրառության փորձով գործարարների հետ կիսվելու արդեն պարբերական դարձած այս հանդիպումները կրելու են շարունակական բնույթ:
«LSA» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբանները իրենց երախտագիտությունն են հայտնում «Մանթաշյանց» գործարարների ակումբի ղեկավարությանը և անդամներին` բարձր մակարդակի ընդունելության և հանդիպման համար:

Знание законодательства, практическое применение норм права и осведомленность о подходах административных органов являются одним из ключевых факторов успешного ведения бизнеса.
Именно с этой целью недавно адвокатами юридической фирмы «LSA» был организован правовой семинар для членов Клуба предпринимателей «Манташянц». В ходе мероприятия были обсуждены различные темы, в частности:
- Оценка и минимизация рисков при заключении бизнес-контрактов (на примере инвестиционных, трудовых и других часто встречающихся договоров);
- Налоговое администрирование в форме налоговой проверки, законодательные нормы и их практическое применение;
- Искусственная криминализация предполагаемых налоговых нарушений;
- Участившееся применение жестких судебных инструментов;
- Роль Комиссии по защите конкуренции в обеспечении добросовестной конкурентной среды, а также возможности и перспективы обращения в комиссию для защиты своих прав;
- Судебная практика обжалования актов административных органов;
- Административные, гражданско-правовые и уголовные риски, возникающие в связи с нарушением норм промышленной безопасности, санитарно-гигиенических и пожарных правил при ведении бизнеса.
На встрече также обсуждались вопросы, волнующие предпринимателей.
Бизнес-успехи предпринимательского сектора, их эффективное управление и постоянное повышение уровня деятельности — это достижение не только самих предпринимателей, но и государства в целом. В связи с этим, регулярные встречи и обмен знаниями по вопросам законодательства и его практического применения станут традицией.
Адвокаты юридической фирмы «LSA» выражают благодарность руководству и членам Клуба предпринимателей «Манташянц» за теплый прием и высокий уровень организации мероприятия.