ՀՀ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը (դատավոր՝ Սամվել Բաբայան) մերժեց մեր վստահորդներ Տ.Պ-ի և Ա.Պ-ի դեմ ներկայացված հայցը՝ ձեռքբերման վաղեմության ուժով սեփականության իրավունքը ճանաչելու պահանջի մասին։
Բարձր ենք գնահատում դատավորի՝ դատավարությունը վարելու արհեստավարժությունը, դատական ակտը հիմնավորելու և պատճառաբանելու ցուցաբերած մոտեցումը։
Այս հաջողությունը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ ճիշտ և արհեստավարժ իրավական պաշտպանությունը կարող է կանխել անհիմն պահանջները և պաշտպանել մեր վստահորդների իրավունքներն ու օրինական շահերը։

Очередная судебная победа в пользу наших клиентов
Гражданский суд первой инстанции города Ереван Республики Армения (судья Самвел Бабаян) отклонил иск, поданный против наших клиентов Т.П. и А.П., с требованием о признании права собственности в силу приобретательной давности.
Мы высоко ценим профессионализм судьи в ведении судебного процесса, а также его подход к обоснованию и мотивированию судебного акта.
Эта победа в очередной раз доказала, что грамотная и профессиональная правовая защита может предотвратить необоснованные требования и защитить права и законные интересы наших клиентов.