Կոռուպցիոն և այլ հանցագործությունների կատարման մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվեց արգելանքից
• Կոռուպցիոն և այլ հանցագործությունների կատարման մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվեց արգելանքից
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով մեր գրասենյակի փաստաբան Անդրանիկ Մնացականյանի վստահորդ, բուժաշխատող Լ.Գ.-ի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 272-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով (մասնավոր ոլորտում կաշառք ստանալը՝ ապօրինի գործողության համար), 174-րդ հոդվածի 1-ին մասով (հղիության ապօրինի արհեստական ընդհատում կատարելը) և 457-րդ հոդվածի 1-ին մասով (փաստաթղթեր կեղծելը) նախատեսված հանցագործություններ ենթադրաբար կատարելու համար, ինչպես նաև որոշում էր կայացվել կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու նպատակով դատարան ներկայացնելու համար նրան ձերբակալելու մասին:
Ճիշտ ընտրված պաշտպանական մարտավարության շնորհիվ վերը նշված հանցագործությունների կատարման մեջ հանիրավի մեղադրվող մեր վստահորդն ազատվել է ձերբակալումից և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել բացակայելու արգելքը:

В рамках уголовного производства, расследуемого в Антикоррупционном комитете Республики Армения, в отношении нашего доверителя — медицинского работника Л.Г., защиту которого осуществляет адвокат нашей юридической конторы Андраник Мнацаканян, было возбуждено публичное уголовное преследование по признакам предполагаемого совершения преступлений, предусмотренных пунктом 3 части 2 статьи 272 (получение взятки в частном секторе за незаконное действие), частью 1 статьи 174 (незаконное проведение искусственного прерывания беременности) и частью 1 статьи 457 (подделка документов) Уголовного кодекса Республики Армения. Также было принято решение о его задержании с целью избрания меры пресечения в виде ареста.
Благодаря правильно выбранной стратегии защиты, наш доверитель, несправедливо обвиняемый в указанных преступлениях, был освобождён от задержания, и в качестве меры пресечения к нему была применена подписка о невыезде.