ՀՀ ՊԵԿ ՀԱՐԿԱՅԻՆ ԵՎ ՄԱՔՍԱՅԻՆ ՄԱՐՄԻՆՆԵՐԻ ԲՈՂՈՔԱՐԿՄԱՆ ՀԱՆՁՆԱԺՈՂՈՎԸ ԲԱՎԱՐԱՐԵՑ ՄԵՐ ԲՈՂՈՔԸ
ՀՀ ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովը բավարարեց մեր բողոքը, տնտեսվարող սուբյեկտն ազատվեց ավելի քան 7.000.000 ՀՀ դրամի չափով տուգանք վճարելու պարտավորությունից
ՀՀ ՊԵԿ հարկ վճարողների ընթացիկ հսկողության հարկային տեսչություն-վարչության պետի 25.12.2024թ. հանձնարարագրի հիման վրա հիշյալ Տեսչության կողմից ուսումնասիրություններ են իրականացվել «Գոռ-83» ՍՊ ընկերությունում, որի արդյունքում 14.03.2025թ. Տեսչության կողմից ընկերությանն առաջադրվել է 7.229.842 ՀՀ դրամի չափով տուգանք:
«ԷԼ ԷՍ ԷՅ» փաստաբանական գրասենյակի փաստաբան Գուրգեն Ներսիսյանի կողմից ՀՀ ՊԵԿ հարկային և մաքսային մարմինների բողոքարկման հանձնաժողովին ներկայացված բողոքի քննարկման արդյունքում Հանձնաժողովի 29.05.2025թ. որոշմամբ բողոքը բավարարվել է` ազատելով տնտեսվարող սուբյեկտին ավելի քան 7.000.000 ՀՀ դրամի չափով տուգանքը վճարելու պարտավորությունից:

КОМИССИЯ ПО ОБЖАЛОВАНИЮ РЕШЕНИЙ НАЛОГОВЫХ И ТАМОЖЕННЫХ ОРГАНОВ КГД РА УДОВЛЕТВОРИЛА НАШУ ЖАЛОБУ
Комиссия по обжалованию решений налоговых и таможенных органов Комитета государственных доходов Республики Армения удовлетворила нашу жалобу, и хозяйствующий субъект был освобождён от обязанности уплаты штрафа в размере более 7,000,000 драмов.
На основании поручения начальника инспекции — управления текущего налогового контроля налогоплательщиков КГД РА от 25.12.2024 г. были проведены проверки в компании «Гор-83» ООО, по результатам которых 14.03.2025 г. инспекцией был наложен штраф в размере 7 229 842 драмов.
По результатам рассмотрения жалобы, поданной адвокатом Гургеном Нерсисяном из юридической фирмы “ЭЛ ЭС ЕЙ”, решением Комиссии от 29.05.2025 г. жалоба была удовлетворена, и хозяйствующий субъект освобождён от обязанности уплаты штрафа в размере более 7 000 000 драмов.