Ծանր հանցանքի համար մեղադրվող մեր վստահորդ Դ․Ա․-ի նկատմամաբ մեղադրանքը փոխվեց ոչ մեծ ծանրության մեղադրանքի։
•  Ծանր հանցանքի համար մեղադրվող մեր վստահորդ Դ․Ա․-ի նկատմամաբ մեղադրանքը փոխվեց ոչ մեծ ծանրության մեղադրանքի։
Մեր գրասենյակի փաստաբան Էդգար Այվազյանի վստահորդ Դ.Ա.-ի նկատմամբ Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական վարույթի ընթացքում մեղադրանք էր ներկայացվել թմրամիջոցի ապօրինի իրացման /ՀՀ քրեական օրենսգրքի 393-րդ հոդվածի 1-ին մաս/ համար, վերջինիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրվել տնային կալանքը: Քրեական վարույթի օբյեկտիվ և բազմակողմանի նախաքննության ընթացքում քննչական մարմինը և դատախազությունը փոխել են Դ.Ա.-ին ծանր հանցանքի համար ներկայացված մեղադրանքը` վերջինիս մեղադրանք ներկայացնելով ոչ մեծ ծանրության հանցագործություն կատարելու համար /ՀՀ քրեական օրենսգրքի 396-րդ հոդվածի 1-ին մաս/:

Обвинение в отношении нашего доверителя Д.А., обвиняемого в совершении тяжкого преступления, было изменено на обвинение в совершении преступления небольшой тяжести.
• Обвинение в отношении нашего доверителя Д.А., обвиняемого в совершении тяжкого преступления, было изменено на обвинение в совершении преступления небольшой тяжести.
В ходе уголовного производства, проводимого в Следственном отделе административных районов Эребуни и Нубарашен, нашему доверителю Д.А., представляемому адвокатом Эдгаром Айвазяном из нашего офиса, было предъявлено обвинение в незаконном сбыте наркотических средств (по статье 393, части 1 Уголовного кодекса Республики Армения). В качестве меры пресечения ему была избрана домашняя арест.
В ходе объективного и всестороннего предварительного расследования следственный орган и прокуратура изменили первоначально предъявленное обвинение в тяжком преступлении, переквалифицировав его на преступление небольшой тяжести (по статье 396, части 1 Уголовного кодекса Республики Армения).