Home / Cases / Քրեական գործ / Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից ենթադրվող…
Նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից ենթադրվող երկու կոռուպցիոն հանցանքների դեպքերի առնչությամբ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթով դատախազը կայացրեց արդարացման հիմքով քրեական հետապնդում չիրականացնելու որոշումներ՝ այսպիսով արդարացնելով մեր վստահորդին
admin
29 Օգոստոսի, 2024 1 min read
14.05.2024թ. ՀՀ Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քրեական վարույթ էր նախաձեռնվել նախկին բարձրաստիճան պաշտոնատար անձի կողմից պաշտոնեական լիազորությունների անցման ու դրանցով համայնքին էական գույքային վնաս պատճառելու ենթադրյալ հանցավոր դեպքերի կապակցությամբ:
Հիշյալ քրեական վարույթի օրինականությունը հսկող դատախազի կողմից 01.08.2024թ. և 23.08.2024թ. կայացվել են մեր վստահորդի նկատմամբ արդարացման հիմքով քրեական հետապնդում չիրականացնելու մասին՝ նրան վերագրվող արարքները նրա կողմից կատարված չլինելու՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետով նախատեսված հիմքով:
Այսպիսով՝ մեր վստահորդը մինչդատական քրեական վարույթի շրջանակում արդարացվել է ամբողջությամբ:
Գ
Գուրգեն Ներսիսյանը հանդիսանում է «Էլ Էս Էյ» իրավաբանական ընկերության ղեկավար կազմի անդամ (Գործընկեր)։ Նա մասնագիտացված է ինչպես քրեական, այնպես էլ քաղաքացիական և վարչական իրավունքի ոլորտներում, ունի բազմաթիվ հաղթած գործեր քրեական, քաղաքացիական և վարչական դատարաններում։ Փաստաբանի ճանապարհը «Էլ Էս Էյ» իրավաբանական…

Прокурор отказался возбуждать уголовное дело по обвинению в двух предполагаемых случаях коррупции, связанных с бывшим высокопоставленным чиновником, что привело к оправданию нашего клиента.
• Прокурор отказался возбуждать уголовное дело по обвинению в двух предполагаемых случаях коррупции, связанных с бывшим высокопоставленным чиновником, что привело к оправданию нашего клиента.
two corruption cases
14.05.2024г. в Антикоррупционном комитете РА было возбуждено уголовное дело в связи с предполагаемыми преступными деяниями бывшего высокопоставленного должностного лица, связанными со злоупотреблением должностными полномочиями и причинением существенного имущественного ущерба общине.
Прокурором, осуществляющим надзор за законностью указанного уголовного дела, 01.08.2024г. и 23.08.2024г. были вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного преследования в отношении нашего доверителя по основанию того, что инкриминируемые ему деяния им не совершались, в соответствии с п.1 ч.1 ст.12 УПК РА.