Մեր փաստաբաններ Տաթևիկ Մալխասյանի և Էդգար Այվազյանի գրագետ աշխատանքի և ջանքերի շնորհիվ 25.09.2024 թվականին ՀՀ Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանը բավարարեց մեր վստահորդ Ե.Կ.-ի աշխատանքային իրավունքների խախտման վերաբերյալ ներկայացված հայցը:
Արդյունքում դատարանն անվավեր ճանաչեց «ՎիԷմ Արմենիա» ՍՊԸ-ի 15.01.2024 թվականի թիվ 237 հրամանը Ե.Բ-ին աշխատանքից ազատելու վերաբերյալ և որոշեց «ՎիԷմ Արմենիա» ՍՊԸ-ից հօգուտ Ե.Բ.-ի բռնագանձել հարկադիր պարապուրդի ամբողջ ժամանակահատվածի համար միջին աշխատավարձ և վերջինիս միջին աշխատավարձի եռապատիկի չափով գումար, որպես աշխատանքում չվերականգնելու դիմաց հատուցում։

Home / Cases / Гражданское дело / Победа по трудовому делу против ООО…
Благодаря усердной работе и усилиям наших юристов Татевик Малхасян и Эдгара Айвазяна 25.09.2024 года Суд первой инстанции общей юрисдикции по гражданским делам города Еревана Республики Армения удовлетворил иск, поданный нашим доверителем Е.К. о нарушении его трудовых прав.
В результате суд признал недействительным приказ №237 от 15.01.2024 года ООО «ВиЭм Армения» об увольнении Е.Б. с работы и постановил взыскать с ООО «ВиЭм Армения» в пользу Е.Б. сумму, равную трехкратному среднему заработку, в качестве компенсации за невосстановление на работе.