Նախկինում հայտնել էինք ՀՀ վերաքննիչ վարչական դատարանը մեր գրասենյակի կողմից ներկայացրած վերաքննիչ բողոքը բավարարել է և գործն ուղարկել նոր քննության: Եվ ահա, ՀՀ վարչական դատարանը, նախագահությամբ դատավոր Տիգրան Սանթրոսյանի, նոր քննության արդյունքներով բավարարել է ՀՀ կադաստրի կոմիտեի դեմ մեր գրասենյակի փաստաբան Վահե Մնացականյանի ներկայացրած հայցը և արձանագրել, որ անկախ ՀՀ հողային օրենսգրքի 60-րդ հոդվածի սահմանափակումների ցանկում լինելուց, հողամասի նկատմամբ Կադաստրի կոմիտեի սխալ պետական գրանցման հետևանքով խախտվել են մեր վստահորդների իրավունքները /վարչական գործ թիվ ՎԴ/5715/05/20/: Դատարանում մեր վստահորդների շահերը ներկայացրել են փաստաբաններ Վահե Մնացականյանը և Էդգար Այվազյանը:
Վարչական գործ
Հնս 19, 2026
ՀՀ վարչական դատարանը մերժեց մեր վստահորդի դեմ ՀՀ գլխավոր դատախազության ներկայացրած հայցը
ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ մեր գրասենյակի վստահորդ Մ.Մ.-ի կողմից ձեռքբերված հողամասը աճուրդի հանելու…

The Administrative Court of the Republic of Armenia Upheld Our Claim Based on the Results of the New Review
• Administrative case
• The Administrative Court of the Republic of Armenia Upheld Our Claim Based on the Results of the New Review
Earlier, we reported that the RA Administrative Court of Appeal had upheld the appeal filed by our office and referred the case for a new review. Now, the Administrative Court of the Republic of Armenia, presided over by Judge Tigran Santrosyan, has upheld the claim submitted by our office’s lawyer, Vahe Mnatsakanyan, against the RA Cadastre Committee as a result of the new review.
The court ruled that, despite the plot of land being listed within the restrictions outlined in Article 60 of the RA Land Code, the Cadastre Committee’s incorrect state registration of the land plot violated our clients’ rights (Administrative Case No. VD/5715/05/20).