Գրանցվեց «Էլ Էս Էյ» իրավաբանական ընկերության հերթական հաղթանակը, հասատատվեց «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության ապօրինի լինելը
• Գրանցվեց «Էլ Էս Էյ» իրավաբանական ընկերության հերթական հաղթանակը, հասատատվեց «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության ապօրինի լինելը
Փաստաբաններ Տաթևիկ Մալխասյանի և Արսեն Սարդարյանի գրագետ և մանրակրկիտ աշխատանքի շնորհիվ ՀՀ վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանը անվավեր ճանաչեց 01.03.2021 թվականին /երկրորդ փուլ մարտի 15-ին/ տեղի ունեցած «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության արդյունքները: Որպես հետևանք անվավեր ճանաչեց «Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալասարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության արդյուքնները հաստատելու մասին» ՀՀ Կառավարության 03.05.2021 թվականի թիվ 703-Ա որոշումը:

Another Victory Was Registered for the “LSA” Law Firm, as the Election of the Rector of the “National Polytechnic University of Armenia” Foundation Was Confirmed to Be Illegal
• Another Victory Was Registered for the “LSA” Law Firm, as the Election of the Rector of the “National Polytechnic University of Armenia” Foundation Was Confirmed to Be Illegal
Thanks to the competent and meticulous work of lawyers Tatevik Malkhasyan and Arsen Sardaryan, the RA Civil Court of Appeals declared null and void the results of the rector’s election of the “National Polytechnic University of Armenia” foundation, which took place on March 1, 2021 (second round on March 15). As a consequence, the court also invalidated RA Government Decision No. 703-A of May 3, 2021, which had confirmed the election results of the rector of the “National Polytechnic University of Armenia” foundation.