Միասնական սոցիալական ծառայությունը մեր գրասենյակի 3 վստահորդներին հրաժարվել էր նշանակել երկարամյա ծառայության զինվորական կենսաթոշակ՝ փաստացի չհաշվելով աշխատանքային ստաժի մի զգալի հատվածը: Մեր գրասենյակի փաստաբաններ Տաթևիկ Մալխասյանի և Էդգար Այվազյանի կողմից ներկայացված հիմնավորումների արդյունքում ՀՀ վարչական դատարանը արձանագրել է, որ Միասնական սոցիալական ծառայությունը սխալ է մեկնաբանել օրենսդրական կարգավորումները, ուստի պարտավորեցրել է վերջինիս մեր վստահորդներին նշանակել իրենց հասանելիք կենսաթոշակը /վարչական գործեր թիվ ՎԴ5/0636/05/24, ՎԴ5/0637/05/24, ՎԴ5/0639/05/24/: Շնորհակալ ենք դատավոր Նարեկ Գասպարյանին արդարացի դատական ակտի կայացման համար:
Վարչական գործ
Հլս 17, 2026
Հաղթանակ ՀՀ վարչական դատարանում․ ՀՀ դատախազության հայցը մերժվեց հայցային վաղեմության հիմքով
Այսպես, Արարատի մարզի դատախազությունը հայցադիմում էր ներկայացրել ՀՀ վարչական դատարան՝ ԷԼ ԷՍ ԷՅ իրավաբանական ընկերության վստահորդ Է.Տ.-ի կողմից…

По решению Административного суда судебные исполнители получат положенную им военную пенсию за многолетнюю службу
Единая социальная служба отказала трем клиентам нашего офиса в назначении военной пенсии за многолетнюю службу, фактически не учитывая значительную часть их трудового стажа. В результате доводов, представленных юристами нашего офиса — Татевик Малхасян и Эдгаром Айвазяном — Административный суд Республики Армения зафиксировал, что Единая социальная служба неправильно истолковала законодательные нормы и обязал её назначить нашим клиентам причитающуюся им пенсию (административные дела № ՎԴ5/0636/05/24, ՎԴ5/0637/05/24, ՎԴ5/0639/05/24). Благодарим судью Нарека Гаспаряна за справедливое судебное решение.